ana sayfa > Minecraft > Minecraft Nedir ?

Minecraft Nedir ?

Pazartesi, 27 May 2013 yorum ekle yorumlara git

minecraft

Minecraft Nedir?

Minecraft,dünyanın her ülkesinde milyonlarca kullanıcıya hitap eden ve milyonlarca insanın oynadığı 3 boyutlu desenli küplerle tasarım yapmanızı sağlayan ve sonu olmayan bir oyundur.Hiçbir sınırın hiçbir engelin sizin hayal dünyanıza hitap etmediği bu oyun,sizin istediğiniz şeyi yapma olanağını sağlıyor.3 boyutlu desenlerle istediğiniz her şeyi bu oyunda yapabilir,harikalar yaratabilirsiniz.

Java diliyle programlanmış olan bu oyunun kurucusu Markus “Notch” Persson’dur.Belli oyun tarzlarından esinlenerek yayınlanmış bir oyundur.Sürekli güncel olarak yayına devam eden Minecraft,çıkışından beri her yeni gün kalitesine farklı bir malzeme ekleyerek bizlere dönüş yapıyor.

Minecraft Yaratıkları 

Farklı türde yaratıklarıyla gerek korku gerekse komedi dolu sahneleriyle oyuncuyu kendine bağlayan Minecraft,birçok farklı yaratığı bünyesinde barındırıyor.

Enderman : Işınlanma özelliğine sahip olan Enderman,suya değdiği zaman canı azalır.Eğer öldürürseniz Ender İncisini düşürür.

Ender Ejderhası : Sadece End’de doğabilen bir yaratıktır.Oyunda sadece bir tane bulunur ve öldüğü zamandan sonra tekrar doğması mümkün değildir.

Creeper : Oyunda en sinir bozucu yaratıklardan biri olarak karşımıza çıkıyor.Sizi gördüğü zaman yavaş yavaş yanınıza gelir ve daha sonra patlayarak size zarar verir.Eğer bu yaratığı öldürürseniz barutunuzu düşürür.Eğer skeletonlar tarafından öldürülürlerse müzik cdsi düşürürler.Bu yüzden bu yaratığa dikkatli olmak gerekir.

Spider : Örümcek olarak karşımıza çıkan yaratıktır.Öldürdüğümüz zaman bize ağ düşürürler.Bazı örümcek türleri sizi ısırdığı zaman size zarar verir ve yaklaşık 6-15 saniye bunun etkisini görürsünüz.

Skeleton : Bildiğimiz iskeletlerlerdir.Örümceklerin üzerine binerek onları kullanırlar.Öldürüldükleri zaman kemik düşürürler.Güneşten çok etkilenirler.

Golem : Oyuncuların kendi başına yarattıkları bir yaratıktır.Balkabağı ve demir bloğundan yaratılır.Çok güçlü bir yaratık olan Golem,düşmanlarınıza karşı kullabileceğiniz güçlü bir silahınız olacaktır.

Zombi : Bildiğimiz klasik zombilerdir.Sadece gece vakitleri dışarı çıkan zombiler,öldürüldükleri zaman çürük et düşürürler.Bazıları ısırdıkları zaman,köylüleri zombiye çevirirler.Güneş onların düşmanıdır,bu yüzden güneş gördükleri zaman kaçarlar.

Snow Golem : Oyuncunun kendi oluşturduğu bir yaratıktır.Tıpkı golemin özellikleri gibi oldukça güçlü bir yaratıktır.2 kar bloğu ve balkabağından oluşur.Düşman yaratıklara kar topu atarak onları etkisiz hale getirir.Bu yüzden düşmana karşı kullanabileceğimiz en güçlü silahlarımızdandır.

Blaze : Nether’de yaşam süren bir yaratıktır.Sizi gördüğü zaman alev atarak zarar verir.Nether’i korumak için böyle bir şey yapar.

Zombie Pigman : Blaze gibi Nether’de yaşam sürer.Öldürüldükleri zaman normal zombiler gibi çürük et düşürürler.Nether’i korurlar.Eğer onlara saldırırsanız size zombi domuzlarla bildiklerle saldırabilirler.


Minecraft Oyununun Çalıştığı Platformlar

Oyun her tür platformda çalışmaya hazır konuma getirilmiştir.Oldukça başarılı ve sorunsuzdur.

Pc olarak : Windows,Linux,Mac,Centos gibi farklı işletim sistemlerinde sorunsuz olarak çalışır.

Android : Minecraft Pocket versiyon olarak android markette satılmaktadır.Sorunsuz olarak android destekli telefon veya tabletlerden oynanabilir.

Xbox 360 : 2012 yılında bu oyun aleti için geliştirilmiştir.Haritalar sınırlı değildir.Bu yüzden bazı sınırları olmasına karşın yine de sorunsuz bir oyun imkanı sunulmaktadır.

 

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok