ana sayfa > Minecraft Rehber > Minecraft Tüm Mobları/Yaratıkları

Minecraft Tüm Mobları/Yaratıkları

Cuma, 05 Tem 2013 yorum ekle yorumlara git

Minecraft yaratıkları oyundaki gerçek hissiyatı vermek için yapılmıştır.Yanmaktan,boğulmaktan ve düşmekten zarar gören moblar/yaratıklar, tüm bunları yaptıkları zaman ölümle karşılaşabilirler.Bir yaratık öldüğü zaman sizin için faydalı olabilecek şeyler düşürebilir.

Yaratıklar oyunda birçok yolla çoğalabilir/doğabilir.Oyuncular yumurtuları kendileri yaparak da yaratıkları çoğaltabilirler.

Bir yaratık oyuncu tam 16 blok öteden görebilir ve ona karşı taktiksel ataklar yapabilir.Bu bazen oyuncuya zarar verebilir.Özellikle hayalet(ghost) tam 101 blok öteden görebilirler.Enderman adlı yaratık ise tam 65 blok öteden görme yetisine sahiptir.

Minecraft Yaratıkları

 

Barışçıl Yaratıklar

Bu yaratıklar oyunda hiçbir şekilde karşı atakta bulunmaz ve size saldırmazlar.Tamamen barışçıl bir biçimde yaklaşan bu yaratıklar her türlü ihtiyacınıza yarayabilir ve kullanabilirsiniz.Toprak ve ışığa ihtiyaç duyan bu yaratıklar barışçıl biçimde yaşam sürdürürler.

Squidface    PigFace     SheepFace  MooshroomFace  OcelotFace ChickenFace CowFace 56px-Villagerhead
Ahtapot    Domuz          Koyun         Mantar     Vaşak           Tavuk     İnek             Köylü


Pasif Yaratıklar

Oyuncuya hiçbir zaman saldırmayan bu yaratıklar oyuncularla iç içe yaşayabilen yaratıklardır.Fakat içlerinden bir tanesi olan Enderman’ın gözlerine baktığınız zaman size saldırma olanağı vardır.

ZombiePigmanFace                  EndermanFace          WolfFace
Zombi Domuz      Enderman        Kurt

Evcil Yaratıklar

Tamamen evcil olan yaratıklar, beslenebilir türde yaratıklardır.Eğer bu yaratıkları evcilleştirirseniz, sizin hayvanınız olacak ve istediğiniz gibi kullanabileceksiniz.Sizin himayeniz altına girecek olan bu yaratıklar, istenildiği gibi kullanabilir hale gelecektir.

WolfFaceTamed  BlackCatFace
Köpek        Kedi

Saldırgan Yaratıklar

Bu yaratıklar tehlikeli türlerdendir.Eğer bu yaratıklarla karşı karşıya kalmaktan yana, eğer aynı mekanda bile bulunsanız bu yaratıklar size saldıracaktır.Tehlikeli yaratık grubuna giren saldırgan yaratıklar, size zarar verirler.Bu yaratıklar az ışığa ihtiyaç duyanlardandır.Örümcekler sabah vakitleri saldırı yapmazlar.Zombiler ve iskeletler gün ışığına çıktıktan sonra yanıp yok olurlar.Bu yüzden gün ışığına çıkmamaya özen gösterirler.

Blaze_Face          CaveSpiderFace       CreeperFace  GhastFace   Magma_Cube_Face SilverfishFace    SkeletonFace
Blaze                    Mağara          Creeper    Hayalet     Mağma  Gümüşçün  İskelet
                    Örümceği                                                      Kübü

Yardımcı Yaratıklar

Bu yaratık grupları, oyuncular tarafından yapılabilen ve aynı zamanda oyuncuya yardımcı olan yaratık gruplarıdır.Oyuncunun tek başına üretebileceği bu yaratık tiplemeleri, oyuncuya yardım ederler.Demir mahluklar köylerde doğabilen yardımcı yaratıktır.Sahiplerini koruyan bu yaratıklar, oyuncuya birçok katkı sağlar.

Snowgolemhead             Vg_face
Kar Mahluğu    Demir Mahluğu

Minecraft yaratıkları,minecraft mobları,minecraft mob grupları,minecraft yaratıkları nelerdir,minecraft yaratıkları kaç tanedir,minecraft yaratıkları kaç gruba ayrılır

  1. Cuma, 19 Ara 2014 zamanında 21:09 | #1

    ya bende olmuyo kodu var olmuyo 🙁 🙁 of

  2. Cuma, 19 Ara 2014 zamanında 21:10 | #2

    çok istiyom bilen söylermi

  1. şimdilik geri bağlantı yok