ana sayfa > Minecraft Rehber > Minecraft İksir Yapımı

Minecraft İksir Yapımı

Pazartesi, 17 Haz 2013 yorum ekle yorumlara git

Minecraft’da önemli olan bir şeyde iksirlerdir.İksirler oyundaki anahtarınızdır.Sizi her türlü karşı ataktan koruyabilir ve sizi savunabilirler.Kısa bir süre boyunca iksirler yardımıyla korunabilirsiniz.

İksirler çok çeşitlidir.Bazıları ateşten sizi korurken,bazıları ise size hız kazandırır.Kimileri kalp doldurur,saldırılarınızı güçlendiren iksirlerde bulunmaktadır.Bunların hepsinin yapımı aslında oldukça basittir.

Minecraft İksir Nasıl Yapılır?

Bunları yapmak için birkaç şeye ihtiyacımız olacak.İlk olarak ‘Brewing Stand’a ihtiyacımız olacaktır.Brewing Stand eşyasıyla beraber iksirimizi hazırlayacağız.Bunun haricinde işimize yarayacak bir başka malzeme ise ‘Glass Bottle’ Türkçe adıyla ‘Cam Şişe’

İşimize yarayacak olan yukarıdaki malzemeleri hazırladıktan sonra artık ihtiyacımıza göre hangi iksiri hazırlayacaksak ona göre malzemeler biriktirmeliyiz.Bu malzemeler ile birlikte iksirimizi kolay bir şekilde hazırlayabiliriz.

İksirimizi yapmak için öncelikle ‘Brewing Stand’a giriyoruz ve oradan temel eşyamızı yerleştiriyoruz.Eşyalarımızı açtığımızda 4 farklı bölüm bize eşyamızı koymamızı isteyecek,iksirine göre eşyamızı koyuyoruz.

Brewing_stand_craft

Altta bulunan resimdeki gibi 3 boşluk göreceksiniz.Bu 3 boşluğa iksir cam şişelerimizi yerleştiriyoruz.Yalnız bir noktaya dikkat edin.Bu şişeler su dolu olmak zorundadır.

Brewing_grid_for_template

Not : İksir yapımında en önemli şey cam şişedir.Bu cam şişeyi oluşturmak için 3 adet cam ile 3 adet şişe oluşturabiliriz.

Aşağıdaki resimdeki gibi 3 adet cam koyup,3 adet şişe elde edebiliriz.

glass_bottle_craft

Oyunda Yapabileceğimiz İksirler

Fire Resistance ( Ateş koruyucusu): Bu malzeme bizi;lav,ateş,blaze gibi saldırılardan maksimum 3 dakika süreliğine koruyacaktır.
Speed ( Hız):Oyundaki karakterinizi daha hızlı koşma,daha hızlı zıplama ve yürüme mesafelerini oldukça arttıracak bir malzemedir.3 dakika boyunca sürecektir.
Instant Health ( Anlık Can):Bu malzeme,her iksir başına size 3 kalplik can verecektir.Bu sayede oyunda daha dayanıklı olabileceksiniz.
Poison (Zehir):Bu malzemeyle beraber yapacağımız iksir,karşımızdaki oyuncuyu 1.5 saniyede yarım kalp can götürecek şekilde zehirler.Toplamda 45 saniye boyunca sürecektir.
Regeneration (Yeniden doğma): İksirin maksimum süresi kadar size can katacaktır.45 saniye süresi vardır.
Strength ( Güç): Yapacağımız atakları 1.5 kalp attırarak daha güçlü olmamızı sağlar.Maksimum 3 dakika süresi vardır.
Weakness (Güçsüzleştirme): Karşımızdaki oyuncunun gücünü 1 kalp azaltarak daha kolay yok olmasını sağlar.Maksimum 1.5 dakika süresi vardır.

iksirler

Bu iksirlerimizi oluşturduktan sonra 3.bileşen olarak görebileceğimiz bazı iksirlerimizi de aşağıdaki malzemelerimizden yapabiliriz.

Redstone Dust (Kırmızı taş tozu):Oyundaki süreyi uzatır.
Glowstone Dust ( Parıltı taşı tozu):Oyuncunun etkisini arttırır.
Fermented Spider Eye(Mayalı Örümcek Gözü):Örümcek zehrine karşı etkiyi bozar.
Gunpowder(Barut): İksiri fırlatılabilir hale getirir.

İksir Dönüşüm Tablosu

DdVwO

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok