ana sayfa > Minecraft Rehber > Minecraft Havai Fişek Yapımı,Nasıl Yapılır

Minecraft Havai Fişek Yapımı,Nasıl Yapılır

Pazartesi, 17 Haz 2013 yorum ekle yorumlara git

Yeni güncellemelerle beraber tüm oyuncuları heyecanlandırmış olan minecraft havai fişek,tüm sevenlerini mutlu etmeyi başarmıştı.1.4.6 güncellemesinde ortaya çıkan bu havai fişekler oyunda adeta gerçek bir izlenim katıyor.Oyuna iyice bağlı olanların çok sevdiği bu havai fişeklerin yapımını sizlere anlatmak istiyoruz.

Minecraft Havai Fişek Nasıl Yapılır?

İlk öncelike ‘firework star’ yapmamız gerekiyor.Bu olayı yapmadığımız takdirde,havai fişeğimiz sadece uçacaktır.

Firework Star

firework star

Hangi rengimizi istiyorsak,ona göre renklerimizi döşeyeceğiz.Aşağıdaki tablodaki gibi renklerimizi döşüyoruz.

Havai fişek 1

Bunları yaptıktan sonra gelgelelim kağıt ile barutumuzu koymaya.Üstüste barutumuzu ve kağıtımızı koyuyoruz.En alt tarafa da ‘firework star’ koyuyoruz.Bundan sonra havai fişeğimiz oluşacak ve istediğimiz gibi eğlenebileceğiz.

havai fişek 2

Sadece yukarıdaki resimlere bakarak değil,istediğimiz farklı malzemeleri koyarak da havai fişeklere farklı bir hava katabiliriz.Örneğin diamond,heads,feather,glowstone dust gibi malzemeleri koyarak farklı görüntülerde havai fişekler patlabiliriz.İsteğinize göre yukarıdaki anlattıklarımızı uygulamanız yeterli olacaktır.

havai fişek 3

 

Eğer bu anlattıklarımız size yeterli derecede bilgi vermiyorsa aşağıdaki İngilizce videoyu izleyerek de Minecraft havai fişek yapımı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Minecraft Havai Fişek Görüntüleri

Oyunda havai fişek yapmış olan bazı arkadaşlar görüntlerini paylaşmışlar.Bu görüntüler gerçekten oldukça güzel ve şık gözüküyor.Sizde bu arkadaşlarımızın yaptığı gibi havai fişek elde etmek için acilen işe koyulun! 🙂

havai fişek 7

havai fişek 6

havai fişek 5

havai fişek 4

havai fişek 3

havai fişek 1

havai fişek 2

minecraft havai fişek

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok