arşiv

yazılar buna göre etiketlendi; ‘minecraft yaratıkları’

Minecraft Tüm Mobları/Yaratıkları

Cuma, 05 Tem 2013 2 yorum

Minecraft yaratıkları oyundaki gerçek hissiyatı vermek için yapılmıştır.Yanmaktan,boğulmaktan ve düşmekten zarar gören moblar/yaratıklar, tüm bunları yaptıkları zaman ölümle karşılaşabilirler.Bir yaratık öldüğü zaman sizin için faydalı olabilecek şeyler düşürebilir.

Yaratıklar oyunda birçok yolla çoğalabilir/doğabilir.Oyuncular yumurtuları kendileri yaparak da yaratıkları çoğaltabilirler.

Bir yaratık oyuncu tam 16 blok öteden görebilir ve ona karşı taktiksel ataklar yapabilir.Bu bazen oyuncuya zarar verebilir.Özellikle hayalet(ghost) tam 101 blok öteden görebilirler.Enderman adlı yaratık ise tam 65 blok öteden görme yetisine sahiptir.

Minecraft Yaratıkları

 

Barışçıl Yaratıklar

Bu yaratıklar oyunda hiçbir şekilde karşı atakta bulunmaz ve size saldırmazlar.Tamamen barışçıl bir biçimde yaklaşan bu yaratıklar her türlü ihtiyacınıza yarayabilir ve kullanabilirsiniz.Toprak ve ışığa ihtiyaç duyan bu yaratıklar barışçıl biçimde yaşam sürdürürler.

Squidface    PigFace     SheepFace  MooshroomFace  OcelotFace ChickenFace CowFace 56px-Villagerhead
Ahtapot    Domuz          Koyun         Mantar     Vaşak           Tavuk     İnek             Köylü


Pasif Yaratıklar

Oyuncuya hiçbir zaman saldırmayan bu yaratıklar oyuncularla iç içe yaşayabilen yaratıklardır.Fakat içlerinden bir tanesi olan Enderman’ın gözlerine baktığınız zaman size saldırma olanağı vardır.

ZombiePigmanFace                  EndermanFace          WolfFace
Zombi Domuz      Enderman        Kurt

Evcil Yaratıklar

Tamamen evcil olan yaratıklar, beslenebilir türde yaratıklardır.Eğer bu yaratıkları evcilleştirirseniz, sizin hayvanınız olacak ve istediğiniz gibi kullanabileceksiniz.Sizin himayeniz altına girecek olan bu yaratıklar, istenildiği gibi kullanabilir hale gelecektir.

WolfFaceTamed  BlackCatFace
Köpek        Kedi

Saldırgan Yaratıklar

Bu yaratıklar tehlikeli türlerdendir.Eğer bu yaratıklarla karşı karşıya kalmaktan yana, eğer aynı mekanda bile bulunsanız bu yaratıklar size saldıracaktır.Tehlikeli yaratık grubuna giren saldırgan yaratıklar, size zarar verirler.Bu yaratıklar az ışığa ihtiyaç duyanlardandır.Örümcekler sabah vakitleri saldırı yapmazlar.Zombiler ve iskeletler gün ışığına çıktıktan sonra yanıp yok olurlar.Bu yüzden gün ışığına çıkmamaya özen gösterirler.

Blaze_Face          CaveSpiderFace       CreeperFace  GhastFace   Magma_Cube_Face SilverfishFace    SkeletonFace
Blaze                    Mağara          Creeper    Hayalet     Mağma  Gümüşçün  İskelet
                    Örümceği                                                      Kübü

Yardımcı Yaratıklar

Bu yaratık grupları, oyuncular tarafından yapılabilen ve aynı zamanda oyuncuya yardımcı olan yaratık gruplarıdır.Oyuncunun tek başına üretebileceği bu yaratık tiplemeleri, oyuncuya yardım ederler.Demir mahluklar köylerde doğabilen yardımcı yaratıktır.Sahiplerini koruyan bu yaratıklar, oyuncuya birçok katkı sağlar.

Snowgolemhead             Vg_face
Kar Mahluğu    Demir Mahluğu

Minecraft yaratıkları,minecraft mobları,minecraft mob grupları,minecraft yaratıkları nelerdir,minecraft yaratıkları kaç tanedir,minecraft yaratıkları kaç gruba ayrılır

Categories: Minecraft Rehber

Minecraft Nedir ?

Pazartesi, 27 May 2013 yorum yok

minecraft

Minecraft Nedir?

Minecraft,dünyanın her ülkesinde milyonlarca kullanıcıya hitap eden ve milyonlarca insanın oynadığı 3 boyutlu desenli küplerle tasarım yapmanızı sağlayan ve sonu olmayan bir oyundur.Hiçbir sınırın hiçbir engelin sizin hayal dünyanıza hitap etmediği bu oyun,sizin istediğiniz şeyi yapma olanağını sağlıyor.3 boyutlu desenlerle istediğiniz her şeyi bu oyunda yapabilir,harikalar yaratabilirsiniz.

Java diliyle programlanmış olan bu oyunun kurucusu Markus “Notch” Persson’dur.Belli oyun tarzlarından esinlenerek yayınlanmış bir oyundur.Sürekli güncel olarak yayına devam eden Minecraft,çıkışından beri her yeni gün kalitesine farklı bir malzeme ekleyerek bizlere dönüş yapıyor.

Minecraft Yaratıkları 

Farklı türde yaratıklarıyla gerek korku gerekse komedi dolu sahneleriyle oyuncuyu kendine bağlayan Minecraft,birçok farklı yaratığı bünyesinde barındırıyor.

Enderman : Işınlanma özelliğine sahip olan Enderman,suya değdiği zaman canı azalır.Eğer öldürürseniz Ender İncisini düşürür.

Ender Ejderhası : Sadece End’de doğabilen bir yaratıktır.Oyunda sadece bir tane bulunur ve öldüğü zamandan sonra tekrar doğması mümkün değildir.

Creeper : Oyunda en sinir bozucu yaratıklardan biri olarak karşımıza çıkıyor.Sizi gördüğü zaman yavaş yavaş yanınıza gelir ve daha sonra patlayarak size zarar verir.Eğer bu yaratığı öldürürseniz barutunuzu düşürür.Eğer skeletonlar tarafından öldürülürlerse müzik cdsi düşürürler.Bu yüzden bu yaratığa dikkatli olmak gerekir.

Spider : Örümcek olarak karşımıza çıkan yaratıktır.Öldürdüğümüz zaman bize ağ düşürürler.Bazı örümcek türleri sizi ısırdığı zaman size zarar verir ve yaklaşık 6-15 saniye bunun etkisini görürsünüz.

Skeleton : Bildiğimiz iskeletlerlerdir.Örümceklerin üzerine binerek onları kullanırlar.Öldürüldükleri zaman kemik düşürürler.Güneşten çok etkilenirler.

Golem : Oyuncuların kendi başına yarattıkları bir yaratıktır.Balkabağı ve demir bloğundan yaratılır.Çok güçlü bir yaratık olan Golem,düşmanlarınıza karşı kullabileceğiniz güçlü bir silahınız olacaktır.

Zombi : Bildiğimiz klasik zombilerdir.Sadece gece vakitleri dışarı çıkan zombiler,öldürüldükleri zaman çürük et düşürürler.Bazıları ısırdıkları zaman,köylüleri zombiye çevirirler.Güneş onların düşmanıdır,bu yüzden güneş gördükleri zaman kaçarlar.

Snow Golem : Oyuncunun kendi oluşturduğu bir yaratıktır.Tıpkı golemin özellikleri gibi oldukça güçlü bir yaratıktır.2 kar bloğu ve balkabağından oluşur.Düşman yaratıklara kar topu atarak onları etkisiz hale getirir.Bu yüzden düşmana karşı kullanabileceğimiz en güçlü silahlarımızdandır.

Blaze : Nether’de yaşam süren bir yaratıktır.Sizi gördüğü zaman alev atarak zarar verir.Nether’i korumak için böyle bir şey yapar.

Zombie Pigman : Blaze gibi Nether’de yaşam sürer.Öldürüldükleri zaman normal zombiler gibi çürük et düşürürler.Nether’i korurlar.Eğer onlara saldırırsanız size zombi domuzlarla bildiklerle saldırabilirler.


Minecraft Oyununun Çalıştığı Platformlar

Oyun her tür platformda çalışmaya hazır konuma getirilmiştir.Oldukça başarılı ve sorunsuzdur.

Pc olarak : Windows,Linux,Mac,Centos gibi farklı işletim sistemlerinde sorunsuz olarak çalışır.

Android : Minecraft Pocket versiyon olarak android markette satılmaktadır.Sorunsuz olarak android destekli telefon veya tabletlerden oynanabilir.

Xbox 360 : 2012 yılında bu oyun aleti için geliştirilmiştir.Haritalar sınırlı değildir.Bu yüzden bazı sınırları olmasına karşın yine de sorunsuz bir oyun imkanı sunulmaktadır.

 

Categories: Minecraft