arşiv

yazılar buna göre etiketlendi; ‘Minecraft 1.7.2 türkçe dil dosyası indir’

Minecraft 1.7.2 Türkçe Dil Paketi İndir

Pazar, 02 Haz 2013 2 yorum

Minecraft tüm dünyada büyük bir ilgiyle oynanıyor.Tüm dünyada farklı dillerde oynanan bu oyun ülkemizde de birçok insan tarafından sevilerek heyecanla oynanıyor.Lakin biz bu oyunu oynarken İngilizce olarak oynamak zorunda kalıyoruz.Bundan dolayı bazı bölümlerde sıkıntı çekmekle kalmıyoruz,oyunu oynarken zorluklar çekmeye başlıyoruz.İşte bunun içine bize kolaylık sağlanması açısından Minecraft 1.7.2 Türkçe dil dosyası indirerek oyunumuzu daha zevkli kılabiliriz.

Oldukça basit bir kullanımı bulunan bu dosyayı,dakiklar içinde oyunumuza ekleyebileceğiz.

Dil Paketi Kurulumu Nasıl Yapılır ?

1.İlk önce yapmanız gereken Minecraft’ı kurduğumuz dosyaya gitmek.Bu dosya genellikle C:\Kullanicilar(Users’da olabilir)\kullaniciismi\Appdata\Roaming adlı kısımda bulunur.Bu yere gidin.

Eğer ben uğraşmam diyorsanız ; kısayol olarak Başlat > Çalıştır > daha sonra ” %appdata% ” komutunu girerek direkt olarak o bölüme gidebilirsiniz.

2.Artık işlemlerimiz daha da kolay bir hal alıyor.Dosyanın içindeki ”Minecraft” klasörüne giriş yapıyoruz.Bu dosyanın içinde bulunan ”Minecraft.jar’‘ dosyasının yedeğini almayı unutmayın.Bilgisayarınıza ‘Winrar’ programı yüklü ise bu dosyayı açıyoruz.Bu dosyamızı açtıktan sonra birçok belge ve klasörle karşı karşıya kalacağız.

3.Bu dosyanın içindeki ”lang” adlı klasöre girişimizi yapıyoruz.Aşağıda verdiğim linkteki indirdiğimiz Türkçe dil dosyasının içinde bulunan ”en_US.lang ve status.US.lang ” dosyalarını bu klasöre yapıştırıyoruz.”BTMOD” klasörünün içinde bulunan tüm dosyaları aynı şekilde ”minecraft.jar” a atıyoruz. Son yapacağımız işlem de ”META-INF” adlı klasörü silmek oluyor.Bu dosyayı silmemiz siyah ekran çıkmasını engellemektir.

Artık Türkçe Dil dosyasımızı başarıyla kurduk.Başarıyla oyunumuzu Türkçe dil paketi sayesinde düzgün ve kendi dilimizde oynayabiliriz.Bu dil dosyasıyla beraber tüm oyunu kolay bir şekilde izleyebilir rahat bir şekilde oynayabilirsiniz.Kolay gelsin.

Türkçe Dil Paketi İndirmek için tıklayın !

Categories: Minecraft